Metodyka

Praca z dziećmi to coś, na czym znamy się najlepiej!

Co nas wyróżnia?

Elementy zajęć

Metodyka

Gry i
zabawy ruchowe


Ruch jest stałym elementem naszych zajęć, bo wiemy, że dzieci uczą się przez zabawę.
Metodyka

Atrakcyjne formy utrwalania słownictwa


Mamy sekretną listę 101 gier i zabaw utrwalających słownictwo, bo tylko zwrot powtórzony 101 razy zostanie przez dziecko zapamiętany i wprowadzony do zasobów słownictwa czynnego.
Metodyka

Książki, historie, opowieści


Stałym gościem naszych zajęć są atrakcyjne książki dla dzieci w języku obcym. Poprzez storytelling i kontakt z literaturą zapewniamy dzieciom kontakt z żywym językiem i rozwijamy ich kompetencje społeczne.
Metodyka

Piosenki


Nie ma lekcji speak:art bez piosenek tematycznych i muzyki! Dzieci wspólnie śpiewają proste piosenki w języku obcym, a proste gesty dopasowane do piosenek dodatkowo ułatwiają zapamiętywanie poprzez stymulację kinetyczną.

Metody pracy

Metodyka

Nauka przez
odkrywanie


Pozwalamy dzieciom samodzielnie odkrywać świat i zdobywać wiedzę. W swojej pracy inspirujemy się inquiry-based learning.
Metodyka

Wspieranie autonomii uczniów


Chcemy kształcić samodzielnych i niezależnych uczniów i młodych dorosłych. Oddajemy w małe ręce tyle zadań i aktywności podczas zajęć, jak to tylko możliwe.
Metodyka

100% w języku angielskim


Wiemy, że ekspozycja na język jest kluczem do sukcesu we wczesnej nauce języków obcych. Nasze zajęcia prowadzimy w pełnej immersji językowej.
Metodyka

Rutyny


Niespodzianki są super, ale to powtarzające się rutyny sprawiają, że dzieci czują się bezpieczne i pewne siebie. Dlatego na zajęciach speak:art jest czas i na jedno i na drugie!

Dodatkowo...

Metodyka

Czytanie
globalne


Rozwijamy umiejętność czytania. Wszystkie nasze karty obrazkowe mają swoją parę w postaci karty słownej prezentującej dane wyrażenie w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie zapoznają się i zaprzyjaźniają z angielskimi wyrazami już od najmłodszych lat.
Metodyka


Portfolio


Sercem lekcji ze speak:art jest czas twórczej zabawy na dywanie, ale od czasu do czasu podsumowujemy zdobytą wiedzę ciekawymi kartami pracy kompatybilnymi z naszymi programami nauczania. Dzieci zbierają swoje karty pracy z całego roku i w czerwcu mogą pochwalić się imponującym portfolio swojego procesu uczenia się.
Metodyka

Tygodnie kulturowe


4 razy w roku nasi uczniowie wybierają się w dalekie podróże, aby poznać kulturę krajów, gdzie mówi się po angielski - odwiedzamy Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Irlandię i Australię.